Харчування і здоров`я

харчування і здоров`я

Харчування має безпосередній вплив на здоров`я. У кожної людини є природний інстинкт - утамувати відчуття голоду, так як це і є гарантією збереження життя. Тому харчування і здоров`я мають безпосередній зв`язок один з одним, так як від того, що і в якій кількості їсть людина, залежить його життя. Вживання шкідливою і калорійної їжі призводить до виникнення проблем з роботою внутрішніх органів. Здорове харчування дозволяє наситити організм корисними речовинами, енергією, а також воно нормалізує і покращує роботу обмінних процесів і органів.

Правильне харчування для здоров`я

Дієтологи рекомендують користуватися спеціально розробленою пірамідою харчування, що складається з окремих груп продуктів, які будуть підтримувати життєдіяльність і не шкодять організму.




Внизу піраміди знаходяться найкорисніші цільнозернові продукти, а значить, їх у вашому раціоні харчування повинно бути найбільше. Потім йдуть овочі та фрукти, а на наступному рівні розмістилися м`ясні та рибні продукти. Ближче до вершини знаходяться молочні продукти, ну і самий пік - жири та солодощі, кількість яких потрібно звести до мінімуму. Дотримуючись такого збалансованого харчування, людина отримує всі необхідні речовини для організму.

Значення і основи харчування для здоров`я людини




Є деякі важливі правила, які допоможуть вам скласти для себе правильний раціон харчування:

  1. Щоденне меню повинно бути збалансованим і різноманітним, за прикладом вище розглянутої піраміди.
  2. Обов`язкові продукти харчування - свіжі овочі і фрукти, і тоді здоров`я людини буде на висоті.
  3. При складанні меню важливо враховувати сезонність, тобто влітку варто налягати на ягоди, фрукти та овочі, а взимку, на білкові продукти.
  4. Зверніть увагу також на поєднання продуктів, так як в противному випадку це може викликати здуття, запори або ж, навпаки, діарею.
  5. Крім основних прийомів їжі ви можете дозволити собі перекуси, наприклад, горішки або сухофрукти. Дієтологи рекомендують харчуватися 4 рази на день.
  6. Для здоров`я важливо, щоб в раціоні харчування не був присутній алкоголь, сіль, цукор і інші шкідливі продукти.
  7. Пам`ятайте про те, що крім правильного харчування для здоров`я дуже важливі регулярні фізичні навантаження.
  8. Не забувайте вживати достатню кількість води, не менше 1,5 л в день.

Завдяки правильному харчуванню зменшується ризик виникнення хронічних захворювань та інших проблем зі здоров`ям.

правильне харчування для здоров`я

Відео: Арнольд Ереті - Цілюща система бесслизистой дієти [+1953] Аудіокнига

Відео: Правильне харчування для здоров`я і молодості.

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!