Добова норма вітамінів

добова норма вітамінів

Про існування добової норми вітамінів, яку для нас дбайливо розрахували лікарі, знають всі. Ось тільки з сучасним ритмом життя і харчуванням людині вкрай складно утримувати цей крихкий баланс. Оскільки вітаміни беруть участь в найважливіших хімічних реакціях, недолік або надлишок їх згубно впливає на організм. Ознайомившись із загальною інформацією щодо вітамінів, ви підвищуєте свої шанси підтримувати здоров`я на стабільно високому рівні.

Добова норма вітамінів для людини: вітамін С

Завдяки вітаміну С організм виробляє колаген, який підтримує молодість і пружність шкіри і тканин. Він необхідний для міцних судин і зв`язок, і приймати його слід регулярно, оскільки від стресів, токсинів і нервового напруження він руйнується. Через брак цього вітаміну гальмується ріст м`язової маси. Добова норма - 70 мг.

Аскорбновую кислоту можна легко отримувати з продуктами харчування, якщо включити в раціон цитрусові, ягоди, болгарський перець, шпинат, ківі.

Добова норма вітамінів і мінералів: вітаміни групи В

Сюди входять вітаміни В1 (потрібен для здоров`я ЦНС, серця і печінки - 1,7 мг на добу), В2 (для будівництва нових клітин - 2 мг), В3 (для травлення - 20 мг), В5 (для нормального жирового обміну - 5 мг ), В6 (для імунітету і ЦНС - 2 мг). Також в цю групу входять вітамін В8 (для печінки - 500 мг), В9 (для утворення молекул білка - 400 мкг), В12 (для кісткового мозку - 3 мкг).

Отримувати вітаміни групи В можна з гречки, дріжджів, горіхів, бобових, яєць, печінки, м`яса, птиці, сиру, морепродуктів.

Добова норма споживання вітаміну А




Це один з найважливіших вітамінів для жінок, адже він робить шкіру гладкою і пружною, уповільнює процеси старіння і підтримує здоров`я очей. Для того, щоб організ не страждав від його нестачі, досить щодня отримувати всього 1 мг.

Вітамін А, або ретинол, можна отримувати з їжею з жовтків яєць, вершків, жирних сирів, риб`ячої печінки, а також всіх помаранчевих овочів і фруктів - абрикосів, моркви, манго, гарбуза і т.д.

Добова норма вітамінів групи D

Всі вітаміни групи D беруть участь в обміні фосфору і кальцію, допомагають їм засвоюватися. Вони особливо важливі для зростаючого організму, оскільки беруть участь у формуванні скелета. Крім цього, вони задіяні в роботі статевих і щитовидних залоз. Для здоров`я достатньо всього лише 5 мкг на добу.




Отримувати вітаміни групи D можна з риб`ячого жиру, жирних сортів риб, вершкового маса, яєчного жовтка. Найдивовижніше - наш організм здатний самостійно синтезувати цей вітамін під впливом сонячного світла. Тому альтернативою прийому препаратів може послужити солярій.

Добова норма вітаміну К

Саме цей вітамін відповідає за згортання крові, і головним симптомом дефіциту є періодичні кровотечі з носа. Для здоров`я дорослій людині потрібно 120 мг.

Вітамін До міститься в таких продуктах, як горіхи, шпинат, капуста, салат, печінка.

Добова норма вітаміну Е

Без вітаміну Е не засвоюються вітаміни інших груп, і до того ж, він необхідний для збереження молодості тіла, оскільки неймовірно важливий для всіх тканин. Саме він перешкоджає загибелі клітин і дозволяє залишатися молодими і здоровими. Всього 15 мг достатньо для здоров`я.

Вітамін Е можна отримувати їх таких продуктів, як злакові, яйця, горіхи, пророщені зерна і рослинні масла.

Добова норма вітаміну Н

Цей вітамін має другу назву - біотин, і дуже популярний у жінок. Його вживання зміцнює волосся і нігті, робить шкіру більш здоровою і гладкою. Крім цього, він необхідний для здоров`я слизових оболонок, запобігає вугри і комедони. Достатньо всього 50 мкг.

Отримувати його з їжею можна з печінки, молока, горіхів, дріжджів, бобових і цвітної капусти.

Таблиця добової норми вітамінів для жінок:

добова норма вітамінів для жінок таблиця

Таблиця добової норми вітамінів для дорослої людини:

добова норма вітамінів таблиця
Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!