Зелена цибуля - користь і шкода

зелена цибуля користь і шкода

З появою теплих сонячних променів перша зелень, яка з`являється на нашому столі - пір`я ріпчастої цибулі. Зелена цибуля, володіє гострим пікантним смаком, який допомагає поліпшити і урізноманітнити смак багатьох страв. Крім цього, зелені стріли є багатим джерелом вітамінів, мікро- і макроелементів.

Зелену цибулю або, як його ще називають цибулю-порей (хоча це 2 абсолютно різні продукти), широко використовується не тільки в кулінарії, а й у народній медицині, і в косметології. Вирощувати його дуже просто, наприклад, ви можете посадити маленькі цибулинки або ж поставити ріпчасту цибулю в воду, що вже через невеликий проміжок часу дасть бажані зелені пір`я.

Користь і шкода зеленого лука

Перше, що спадає на думку практично кожній людині про зеленій цибулі, це його здатність захистити організм від вірусів та інфекцій. Можливо це завдяки наявності фітонцидів. Тому багато лікарів рекомендують в період активного поширення ГРЗ і грипу вживати салат із зеленою цибулею або просто окремі пір`я. Ще в них міститься хлорофіл, який важливий для процесу кровотворення.




Щоб зрозуміти, настільки корисний зелений лук розглянемо, які вітаміни в ньому є:

  1. Вітамін А. Важливий для окислювально-відновних процесів. Вітамін необхідний для обміну речовин і для стимулювання росту нових клітин. Ще він зараховується до потужних антиоксидантів.
  2. Вітаміни групи В.Корисні для нервової системи і для мозкової діяльності. Наприклад, вітамін В1 нормалізує рівень холестерину і контролює кислотність організму. Вітамін В5 важливий для метаболізму жирів, білків і вуглеводів.
  3. Вітамін С. Аскорбінова кислота бере участь у великій кількості процесів, які проходять в організмі. Вона зміцнює імунітет, очищає організм, бере активну участь у формуванні колагену, триптофану і серотоніну.
  4. Вітамін Е. Потужний антиоксидант, який сприятливо позначається на репродуктивній функції. Ще вітамін покращує стан волосся, шкіри та нігтів.



Користь зеленого лука, петрушки і кропу буде особливо актуальна при авітамінозі, весняному перевтомі, стресі і втоми. Людям з проблемою серцево-судинної системи варто звернути увагу на цей продукт, так як речовини, які є в ньому, поліпшують роботу серцевого м`яза і зміцнюють стінки судин. Завдяки наявності кальцію, зелена цибуля поліпшує стан зубів і ясен. Містить він також такий важливий антиоксидант кверцетин, який є профілактикою розвитку пухлин і веде боротьбу з онкологічними захворюваннями. Оскільки зелені пір`я знижують рівень холестерину, вони є відмінною профілактикою атеросклерозу.

Користь зеленого лука для жінок полягає в наявності цинку, якого в ньому більше, ніж в іншому вигляді зелені. При недостатній кількості цього мінералу можуть виникнути проблеми з репродуктивною системою. користь зеленого лука для жінокЩе цинк важливий для нормального стану нігтів і волосся. Користь зеленого лука для схуднення полягає в невеликій калорійності.

Енергетична цінність зеленого пір`я складає всього лише 19 ккал на 100 г. Обумовлено це тим, що вони на 90% складаються з води. Жирів в цибулі немає, так що він ніяк не може привести до збільшення ваги і тим більше до ожиріння. Ще продукт має легку сечогінну дію, що допомагає вивести зайву рідину і позбавитися від набряків.

Шкода зелена цибуля може принести людям, які страждають від захворювань печінки, нирок і при наявності запалень ШКТ. При вживанні продукту у великій кількості можна спровокувати підвищення артеріального тиску, що в свою чергу може викликати проблеми з серцево-судинною системою.

Відео: дієтолог Анна Коробкіна про лук. Контрольна закупівля

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!