Користь чорниці для організму

користь чорниці для організму

Одне з головних достоїнств чорниці - її користь для травлення і профілактика виразки шлунка. Протимікробні, антиоксидантні та протизапальні властивості чорниці допомагають їй ефективно боротися з багатьма хворобами, включаючи діабет, рак і порушення функцій печінки та нирок. Багаті поживними речовинами ягоди чорниці грають велику роль в підтримці зору, здоров`я серцево-судинної системи, вільного потоку крові і збереження загального тонусу організму.




Чорниця містить цілий ряд життєво важливих поживних речовин, таких як вітамін А, вітамін С, вітамін B1, вітамін B2, вітамін Е і вітамін К. Ще чорниця - справжній скарб з точки зору змісту мінералів. У ній досить міді, хрому, марганцю, цинку і заліза. Чорниця корисна для організму ще й тим, що містить алкалоїди, карбонові кислоти і ряд фенольних компонентів, таких як кверцетин, антоціани, дубильні речовини, пектинові речовини і катехіни.

Користь чорниці для здоров`я

  1. антиоксидатної захист. Плоди чорниці складаються з хімічних компонентів, які володіють захисними властивостями від вільних радикалів кисню, вироблених в результаті енергетичного обміну.
  2. діабет. Ефективність чорниці в боротьбі з діабетом була помічена ще в давні часи і підтверджена сучасними науковими дослідженнями. Чорниця регулює рівень цукру в крові завдяки високій концентрації антоціанів. Дослідження, проведені з чорницею, дозволили вченим припустити, що екстракт її ягід, спожитий в їжу, покращує стан гіперглікемії і підвищує чутливість до інсуліну у людей, які страждають від діабету 2 типу.
  3. Чорниця корисна і для здоров`я печінки. Ягоди надають захисний ефект проти рестрикционного стресу завдяки багатому вмісту антиоксидантів. Доктора, автори книги "Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects", доводять у своєму дослідженні активну діяльність ягід чорниці, які гальмують поширення вільних радикалів, що підвищує рівень корисних глутатіону і вітаміну C в організмі, і знижує концентрацію оксиду азоту в тканинах печінки.
  4. профілактика раку. Клінічно доведено ефективність екстракту чорниці проти розвитку різних видів раку, включаючи рак товстої кишки, користь чорниці для печінкирак грудей і лейкемію. Колективне дослідження різних ягід показало, що чорниця найбільш ефективна в придушенні розвитку ракових клітин.
  5. Профілактика очних хвороб. Чорниця корисна для підтримки здоров`я очей, а також у профілактиці вікових захворювань очей поряд з іншими захворювань, такими як катаракта і «куряча сліпота». Є вчені, які вважають, що чорниця може бути корисна для відновлення і гомеостазу рогівки лімбальних епітеліальних клітин.



Таким чином, включаючи чорницю в свій раціон, ви можете не тільки зробити свою дієту смачніше, але і зробити серйозний внесок в збереження свого здоров`я.

Відео: Які вітаміни містить Чорниця

Відео: Айва - користь для організму

Відео: Чорничний щоденний ранковий смузі з фініками, кунжутом і зеленої гречкою. Рецепт відео.

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!