Лук - користь і шкода

цибуля користь і шкода

Лук - це дуже широко поширений овоч, який використовують в їжу у всіх куточках світу. І історія його окультурення має дуже глибоке коріння - археологи довели, що людство познайомилося з ним майже п`ять тисяч років тому. Однак і сьогодні про користь і шкоду лука знають далеко не всі представниці прекрасної статі. А тим часом для жіночого здоров`я цей овоч вважається незамінним.

Користь лука для організму людини

Користь і шкода цибулі для здоров`я обумовлені унікальним хімічним складом овоча. Він надзвичайно багатий на вітаміни групи В і вітаміном С, також в ньому є марганець, залізо, цинк, фтор, йод, флавоноїди і летючі ефірні сполуки. Лук містить зовсім мало калорій - близько 40 на 100 грамів.




Користь лука для здоров`я людини полягає в наступному:

  • стимулює роботу шлунково-кишкового тракту;
  • благотворно впливає на роботу серця;
  • зміцнює імунітет;
  • очищає судини від шкідливого холестерину;
  • позбавляє від анемії;
  • є засобом профілактики інфаркту, ГРВІ та інфекційних захворювань;
  • підвищує життєвий тонус;
  • володіє антигрибкові дією;
  • знижує ризик онкологічних захворювань.

Користь ріпчастої цибулі для жінок




Прекрасним дамам цибулю допомагає зберігати молодість і красу. Причому, для цього можна їсти або використовувати для приготування простих косметичних засобів. Обов`язково включати цибулю в своє меню жінкам слід бо він:

  • робить позитивний вплив на репродуктивну систему;
  • покращує обмін речовин і зокрема жировий обмін, нормалізує вагу;
  • покращує стан нервової системи, позбавляє від непотрібних стресів, які провокують появу ранніх зморшок.

Якщо цибулину натерти на тертці, змішати з оливковою олією і використовувати в якості маски для волосся, то можна гарантовано поліпшити стан своєї шевелюри. Якщо ту ж маску накласти на обличчя, то можна позбутися від темних цяток, веснянок, складок і прищиків.

шкода лука

Вживання в їжу сирого лука не тільки користь, але і шкоду може принести. І це стосується не тільки інтенсивного запаху, через якого багато жінок не люблять цей овоч. Його сік може дратувати шлунково-кишкового тракту, тому в свіжому вигляді цибулю протипоказаний людям із захворюваннями травної системи. Але в печеному або відварному вигляді і в помірних кількостях цей овоч можна вживати навіть при виразці, панкреатиті, гастриті і т.п. Також обережністю до цибулі слід ставитися алергікам, астматикам, людям з підвищеним артеріальним тиском.

цибуля користь і шкода для здоров`я
Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!