Сорбат калію - вплив на здоров`я

сорбат калію вплив на здоров`я

Вчені постійно б`ються над питанням, як збільшити термін зберігання тих чи інших продуктів. На допомогу приходять консерванти. Тепер не потрібно викидати продукт на наступний день після відкриття. Але як такі добавки впливають на організм людини? Ще кілька десятків років тому для цих цілей використовувалися такі продукти, як лимонна кислота і сіль. Сьогодні на їх місце прийшли більш дешеві хімічні сполуки, одним з яких є сорбат калію Е202. Спочатку його добували з соку горобини, але ця технологія вважається вже давно застарілої.

На сьогоднішній день між вченими досі ведуться суперечки з приводу впливу на організм людини харчового консерванту сорбата калію Е202. Більшість дослідників вважають його абсолютно нешкідливим. Інші ж, навпаки, переконані, що вживання будь-яких консервантів дуже небезпечно для людського організму, і що навіть нешкідливі на перший погляд добавки можуть істотно зашкодити здоров`ю.

З чого отримують консервант сорбат калію?




Сорбат калію Е202 є природним консервантом. Його отримують в результаті хімічного процесу. У ньому сорбінова кислота нейтралізується деякими реагентами. В результаті вона розпадається на солі кальцію, калію і натрію. З них отримують сорбат, які використовують у харчовій промисловості як консерванти. Виглядає сорбат калію як кристалічний порошок, який не має яскраво вираженого запаху і смаку. Він легко розчиняється у воді і непомітно підлаштовується під консистенцію продукту, в який його додають. Сорбат калію Е202 дозволений практично у всіх країнах.

Застосування сорбата калію

Сорбат калію є основним компонентом практично у всіх консерванти. Найчастіше його використовують для виробництва маргарину, олії, майонезу, соусів, гірчиці, томатного пюре, кетчупу, джему, варення, безалкогольних та алкогольних напоїв, соків. Він входить до складу хлібобулочних і кондитерських виробів, присипок і кремів. Сорбат калію міститься практично у всіх напівфабрикатах і ковбасних виробах.




Шкода консерванту сорбата калію так до сих пір і не доведений, тому вплив на здоров`я сорбата калію та інших солей сорбінової кислоти вважається безпечним. Однак зафіксовані поодинокі випадки, коли консервант Е202 викликав досить важку алергічну реакцію, в основному ж він є гіпоалергенним. Цей консервант має антисептичні та антибактеріальні властивості. Продукти з додаванням Е202 повністю захищені від утворення грибка і цвілі.

Шкода сорбата калію

Оскільки існує ймовірність негативних наслідків від вживання продуктів, що містять консервант Е202, були встановлені максимальні межі змісту сорбата калію в кожному продукті харчування. Наприклад, в майонезі та гірчиці його кількість не повинна бути більше ніж 200 г в 100 кг. А ось в дитячому харчуванні, зокрема, в дитячих плодово-ягідних пюре цей показник не повинен перевищувати 60 г на 100 кг готового продукту. Конкретні цифри по кожному продукту консервант сорбат каліюхарчування прописані в нормативних документах. В середньому, кількість цієї добавки становить від 0.02 до 0.2% ваги продукту.

Численні дослідження довели, що в певній кількості консервант Е202 не нанесе шкоди людині. Сорбат калію буде шкідливий тільки в разі перевищення допустимої норми. У людей, чутливих до різних добавок може проявлятися подразнення слизової оболонки і шкіри. Але такі випадки зафіксовані вкрай рідко. Консервант Е202 не має мутагенного або канцерогенного впливу на організм, не викликає розвиток онкологічних захворювань. Ризик прояви алергічної реакції мінімальний.

Відео: вплив комп`ютера на здоров`я людини

Відео: 3 Декстроза

Відео: Вплив комп`ютера на здоров`я людини

Відео: Вплив мату на здоров`я людини

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!