Чим корисна чорна смородина?

чим корисна чорна смородина

Вченими давно доведено, що чорна смородина - це одна з найбільш корисних ягід. Всі секрети її впливу на організм знали ще за часів Київської Русі. Тоді в 15-16 століттях кисло-солодкі плоди почали використовувати не тільки в кулінарних рецептах, а й для приготування різних ліків, вважаючи смородину лікувальної.

Сьогодні ми так само використовуємо цей продукт для задоволення своїх гастрономічних потреб, готуємо з неї варення, джеми, желе, соки, додаємо в найрізноманітніші десерти і випічку. Велика частина корисних властивостей чорної смородини на сьогоднішній день має наукове підтвердження. Детальніше про, те, якими якостями ці ягоди мають, і чим заслужили таку популярність в світі, ми зараз і обговоримо.

Користь чорної смородини для здоров`я

Недарма ягоді присвоїли звання криниці вітамінів і здоров`я. І це зовсім не випадково, так як по своїй корисності, смородина перевершила всі відомі нам ягоди. У ній міститься: комплекс вітамінів (групи В, А, К, С, Р, Е і ін.) - Великий набір мінералів (залізо, калій, магній, фосфор, марганець, цинк, молібден) - органічні кислоти. Плоди і листя чагарника містять багато ефірних масел, дубильних речовин, харчових волокон (клітковина) і пектинів.




Завдяки такому хімічному складу користь чорної смородини для здоров`я колосальна. Нею лікують безліч захворювань, причому, використовуючи всі частини куща, крім коренів (плоди, листя і пагони).

Одним з найбільш корисних властивостей чорної смородини є те що вона займає одне з лідируючих місць серед усіх плодово-ягідних рослин за вмістом вітаміну С, на 100 г ягід - майже 250 мг аскорбінової кислоти. Щоб заповнити добову норму цього вітаміну, досить з`їсти всього лише 15-20 чорних ягідок. Тому, вживаючи регулярно плоди і напої з цієї рослини, можна зміцнити імунітет і захистити себе від появи і розвитку цілого ряду хвороб.




Користь чорної смородини для здоров`я проявляється, коли ми хворіємо застудою або ангіною. За рахунок аскорбінової кислоти, варення з ягід, відвари, чаї та соки допомагають імунітету боротися із захворюванням, знижувати температуру тіла і налагоджувати обмінні процеси в організмі. Також всі ці методи підходять для лікування гіпертонії, виразки шлунка, кровотечі ясен, недокрів`я.

Чим корисна чорна смородина, знають і ті, хто страждає на цукровий діабет. Якщо пити компоти або морси з цих кисло-солодких ягід, то можна знижувати рівень цукру в крові, і навіть запобігти появі ракових захворювань і хвороба Альцгеймера. Сік смородини допомагає налагодити розумову активність, зміцнити судини і тримати зір в нормі.

Чим корисна чорна смородина при дієті?

Для тих, хто бажає схуднути, цей продукт підходить ідеально. У 100 г ягід смородини міститься всього на всього 38 ккал. Енергетична цінність ягід так само приємно радує: білків в 100 г ягід міститься - 1 г, жирів і того менше - 0,2 г, а вуглеводів в чорній смородині 11,5 г, і всі вони легко засвоюються.користь чорної смородини для здоров`я

Через вміст лінолевої кислоти, чорна ягода вважається хорошим жиросжигателем, що визнано одним з найбільш корисних властивостей чорної смородини для схуднення і омолодження шкіри.

Однак, незважаючи на всю корисність цього продукту, є і протипоказання до його вживання. Наприклад, через підвищений вміст вітаміну С, смородину можна їсти при гастриті з підвищеною кислотністю, при загостренні виразки і під час вагітності. А сік смородини протипоказано пити після інфарктів, інсультів і випадків тромбозу. Дітям його варто давати в розведеному вигляді і в невеликих кількостях.

Відео: Чорна смородина. Частина 2

Відео: Олена Малишева. Користь червоної смородини

Відео: Чорна смородина. Частина 1

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!