Какао-порошок - користь і шкода для здоров`я

какао порошок користь і шкода для здоров`я

Какао-порошок входить до складу багатьох кондитерських виробів і напоїв. Солодке, як відомо, дуже шкідливо для фігури, проте хороших якостей і користі для здоров`я у какао-порошку більше, ніж шкоди.

Корисні властивості какао-порошку

Продукти з какао-порошку мають підвищені поживні властивості за рахунок збалансованого поєднання білків, жирів і вуглеводів, а також високу калорійність. Але крім цього, до складу какао-порошку входять вітаміни, мікро- і макроелементи і інші активні речовини, які надають на організм особливе дію.

Провідними компонентами натурального какао-порошку є флавоноїди катехін і епікатехін. В організмі ці речовини виконують функцію антиоксидантів - уповільнюють окислювальні процеси і старіння клітин. А крім цього, дані речовини покращують кровообіг і пам`ять, нормалізують тиск. Завдяки флавоноидам какао-порошок в чистому вигляді не викликає небезпечних коливань цукру в крові, а це означає, що напій на основі какао-порошку без цукру можна вживати навіть діабетикам (на відміну від шоколаду).




Для хворих на бронхіальну астму какао-порошок корисний вмістом теофіліну і ксантину. Ці активні речовини мають антіспазматіческім дією і розслаблюють патологічно звужені бронхи, запобігаючи напади астми і полегшуючи дихання.

Ще один важливий компонент какао-порошку - фенілетиламін. Завдяки цій речовині багато людей відчуваю прихильність до продуктів, що містять какао-порошок. І це неспроста, оскільки фенілетиламін є антидепресантом і здатний викликати підвищення рівня ендорфінів, після чого людина відчуває підйом настрою. Особливо важливо це властивість какао-порошку для людей, які страждають від синдрому хронічної втоми і депресії.




Не так давно вченими було доведено, що компоненти какао-порошку пригнічують ріст ракових клітин, що, безсумнівно, є цінним відкриттям для лікування онкологічних захворювань.

Користь какао-порошку:

  • напої, що містять какао-порошок, надають м`яке бадьорить;
  • жирні кислоти і білки, що входять до складу какао-порошку, регулюють рівень холестерину;
  • пурини, що містяться в цьому продукті, беруть участь в синтезі м`язової тканини;
  • компонент какао-порошку меланін поглинає і знешкоджує ультрафіолет і інфрачервоне проміння, згубні для організму;
  • напій з какао-порошку сприяє зниженню тиску.

Щоб отримати від какао-порошку лише користь, і повністю виключити шкоду для здоров`я, рекомендується вживати натуральний продукт без смакових добавок і цукру. Для підсолоджування напою з какао-порошку можна використовувати натуральну стевію, яка сприяє зниженню рівня цукру в крові. Поєднувати какао-порошок можна також з сиром, кашами, молочними напоями, фруктами. шоколад ж бажано вибирати тільки темний, з вмістом какао 75-95%, добова безпечна доза - 20-100 грамів.

Шкода какао-порошку

Шкідливих факторів, які можуть змусити користь какао порошкулюдини відмовитися від ласощів з какао-порошком в складі, не так вже й багато. Деякі люди страждають від алергічної реакції на продукти з какао-бобів. Насправді справжня непереносимість какао-порошку є у дуже невеликої кількості людей. У всіх інших алергічна реакція виникає на компоненти висушених комах, які потрапляють в какао-порошок під час переробки бобів.

Крім цього, вживання продуктів з какао-порошку у другій половині дня може викликати проблеми зі сном, тому що тонізуючий ефект какао хоч і не сильний, але тривалий за часом.

Відео: У чому користь какао для здоров`я

Відео: Горький і тeмний шоколад

Відео: Шоколад - користь чи шкода для здоров`я?

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!