Який вітамін міститься в цибулі?

який вітамін міститься в цибулі

Дослідники вважають, що стародавні люди окультурили цибулю більше 4 тисяч років тому. Навряд чи вони знали, який вітамін міститься в цибулі, але на практиці вони помічали лікувальні властивості цього овоча. До того ж, цибуля завжди був популярний завдяки своїй особливості покращувати смак будь-якої страви.

Антибактеріальні та протизапальні властивості цибулі настільки дивували наших предків, що вони прийшли до висновку, що цей овоч здатний боротися з нечистою силою і відводити нещастя. Деякі воїни навіть ховали цибулину до себе під сорочку, сподіваючись, що вона захистить від біди.




Мінеральні речовини і вітаміни, містяться в цибулі, допомагали нашим прабатькам тривалий час зберігати здоров`я, позбавлятися від інфекцій, цинги, зберігати здоров`я зубів і шкіри і знімати запалення. Лук настільки полюбився сільським жителям, що вони їли його в сирому вигляді з шматочком хліба і сала, просто трохи посоливши, і запиваючи квасом.




Ми з вами розуміємо, що чудова сила цього чудового овочу в чималому ступені обумовлена змістом вітамінів в цибулі, фітонцидами, ефірними маслами і мінеральними речовинами, органічними кислотами. Ще більше про це знають народні знахарі, які вважають цибулю важливим лікувальним засобом.

Які вітаміни в ріпчастій цибулі?

  1. Вітамін С. Це дивно, але 200 г ріпчастої цибулі можуть подарувати нам добову дозу аскорбінової кислоти. Звичайно, вечеряти тільки цибулею з хлібом не варто, але додавати його в салати просто необхідно. Навіть після термообробки овоч збереже третю частину свого корисного складу.
  2. Попередник вітаміну А, або -каротину. При взаємодії цього попередника з вітаміном Е, містяться в маслі, він перетворюється в повноцінний вітамін А. Тому обсмажений на сковороді цибулю корисний для здоров`я наших очей і слизових оболонок.
  3. Вітаміни групи В. Виявляється, завдяки вживання цибулі, ми з вами можемо зміцнити психічне здоров`я і поліпшити роботу центральної і периферичної нервової систем.
  4. вітамін РР. Хоча його в ріпчастій цибулі і невелика кількість, який вітамін містить цибулюале все ж він теж може взяти участь в зниженні рівня холестерину і поліпшення окислювально-відновних реакцій.
  5. вітамін До. Не забувайте про цибулю, якщо у вас проблеми з нігтями і волоссям. Цей вітамін сприяє засвоєнню кальцію і синтезу колагену.

Ще більша кількість вітамінів в зеленій цибулі. Він програє ріпчастій цибулі тільки за кількістю вітамінів групи В.

Тепер, точно знаючи, який вітамін містить цибулю, ви полюбите цибульні страви ще більше. А, значить, зможете отримати ще більше користі від вживання цього чудового овочу.

Відео: Таємниці Лука - Все про лук

Відео: Чи можна їсти цибулю при цукровому діабеті?

Відео: Ріпчасту цибулю. Корисні властивості цибулі.

Відео: Лікувальний лук - порей!

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!