Користь малини для здоров`я

користь малини для здоров`я

Неспроста малину прозвали божественної ягодою, адже користь малини для здоров`я колосальна. Малина - одна з найдавніших ягід, прибула до нас із Середньої Азії. Ще з давніх часів ця чудо-ягода славилася своїми лікувальними властивостями, вона вважалася панацеєю від усіляких хвороб, зокрема у римлян і греків вона була вкрай затребуваною, адже допомагала при укусах змій і скорпіонів.

Вміст корисних речовин в малині

У малині міститься безліч корисних мікроелементів та вітамінів:

  • вітаміни - А, В2, В5, В6, В9, С, Е, РР;
  • мінерали - залізо, калій, кальцій, магній, марганець, мідь, фосфор, натрій.



Крім цього до складу малини входять органічні кислоти, дубильні речовини, харчові волокна, антоціани і кумарин, що і робить ягоду - прекрасним джерелом здоров`я і енергії.

За вмістом антиоксидантів, малина займає лідируючі позиції, стоячи поряд з журавлиною, смородиною та чорницею в перших рядах. Вона містить добову норму вітаміну С, що важливо, адже він є одним з найпотужніших природних антиоксидантів. Магній (22 мг на 100 г) благотворно впливає на роботу серцево-судинної і нервової системи. Вітамін К бере участь у згортанні крові, а марганець відповідальний за синтез білків.

Малина і її користь для схуднення

Безумовно, малина з її користю є чудо ягодою, яка стане незамінним помічником у боротьбі із зайвими кілограмами, адже її калорійність складає всього 51 ккал на 100 г. Користь, наприклад, сиру з малиною на сніданок, порадує тих, що худнуть поєднанням повноцінного білка, складних вуглеводів і маси вітамінів. До того ж, заряд енергії і ситість вам забезпечена.

Також можна влаштовувати розвантажувальні дні на малині або ж просто замінювати улюблені десерти цієї ароматної ягодою.

Відео: Малина: корисні і шкідливі властивості

Поділися в соц мережах:

Схоже
Увага, тільки СЬОГОДНІ!